چاپ کاتالوگ | طراحی و چاپ کاتالوگ | نمونه کاتالوگ | طراحی کاتالوگ

 

زونکن ( چاپ زونکن )

وقتـی کاتالـوگ شمـا با زونکـن ( کلاسور ) خـود شمـا هدیه میشـود،  در بایگانـی با سایر کاتالوگ ها و در یک زونکـن عمومـی ، کلاسـه نمی شود . 

ضمنـاً اسناد و فاکتور های شمـا نیز جای مشخصی دارند.

کاتالوگ  یا  کالانما (چاپ کاتالوگ )

کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و... می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می‌شود.

در این راهنما بیشتر به جنبه تجاری، بازاریابی و جذب مخاطب توجه می‌شود (بر عکس بروشور که بیشتر به جزئیات و اطلاعات فنی و نحوه استفاده می‌پردازد)

-  در کاتالوگ‌ها عموما از تصاویر و طراحی‌های جذاب جهت معرفی بهتر استفاده می‌شود.

- کاتالوگ ها در ابعاد و اشکال مختلف مورد استفاده قرار میگیرند که بر حسب سلیقه، هزینه، میزان اطلاعات و ... انتخاب می شوند. چند نمونه از انواع کاتالوگ را می توان کاتالوگ دفتر چه ای، فولدر، لت های فانتزی و ... معرفی کرد که با کلیک در اشکال زیر می توانید جزئیات بیشتر را در داخل وب سایت کانون تبلیغات طلیعه مطالعه بفرمایید.

- کاتالوگ ها و فولدر ها قابلیت به یدک کشیدن CD ( سی دی ) و DVD ( دی وی دی ) را دارند، شما می توانید با چاپ سی دی و کپی کردن اطلاعاتتان داخل آن حجم وسیعی از اطلاعات را در قالب تصویر و یا نمایش فیلم  و ... در اختیار مخاطبان قرار دهید.

 

بروشور ( چاپ بروشور )

کتابچه و یا راهنمای معرفی جزئیات کالا، خدمات، امکانات و... می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی دقیق و راهنمایی در استفاده ارائه می‌گردد.

به طور مثال: یک کارخانه دارو سازی برای معرفی محصولات خود کاتالوگ محصولات را (معمولا با برجسته نمایی در تاثیر گذاری) برای پزشک‌ها و داروخانه‌ها ارسال می‌نماید. و همین تولید کننده بروشور هر محصول را برای معرفی نحوه استفاده، معرفی ممنوعیت‌های استفاده در موارد خاص و همین طور عوارض جانبی، راه‌های درمان در صورت استفاده نادرست و... در بسته بندی هر محصول قرار می‌دهد.

- در بروشور‌ها معمولا علاوه بر تصاویر از نقشه شماتتیک کالا هم استفاده می‌شود.

 - بروشور ها در ابعاد و اشکال مختلف مورد استفاده قرار میگیرند که بر حسب سلیقه، هزینه، میزان اطلاعات و ... انتخاب می شوند. چند نمونه از انواع بروشور را می توان بروشور 2 لتی، بروشور 3 لتی، بروشور 4 لتی، بروشور آکاردئونی و ... معرفی کرد که با کلیک در اشکال زیر می توانید جزئیات بیشتر را در داخل وب سایت کانون تبلیغات طلیعه مطالعه بفرمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چاپ زونکن - چاپ کلاسور - زونکن اختصاصی - جاپ کاتالوگ - چاپ فولدر - کاتالوگ تبلیغاتی - کاتالوگ دفتر چه ای - کاتالوگ رپرتوار - چاپ سررسید - چاپ بروشور - بروشور تبلیغاتی - بروشور آکاردئونی - چاپ تراکت - تراکت تبلیغاتی - چاپ فاکتور - چاپ سربرگ چاپ ست اداری - طراحی ست اداری - چاپ کتاب - کتاب کودک - چاپ مجله - چاپ ژورنال - چاپ ساک دستی - ساک دستی برزنتی - کیف برزنتی - دی وی دی - کاور دی وی دی - سی دی - کاور سی دی - پازل بهداشتی - پد موس - زیر لیوانی - کلاه - مگنت - مگنت تبلیغاتی - لیوان کاغذی - چاپ دستمال کاغذی - دستمال کاغذی تبلیغاتی - چاپ جعبه - چاپ روی هدایای تبلیغاتی - حکاکی لیزر - چاپ لیزر
  

کاتالوگ، به مجمـوعه ای از اطـلاعات و ویژگیهای مربوط به یک محصـول و یا خدمت گفتـه می شود که در یک دفتـرچه جمع آوری شده و جهت مطالعه در دست مخاطب قرار می گیرد. 

 

چاپ کاتالوگ، بسـته به نوع کاغذ، تعداد صفحات، نوع عملیات تکمیلی، تیراژ و سلیقه افراد به اشکال مختلف صحافی می شود که در شکل مقابل ملاحظه می کنید.     

هر مدل صحافی قابلیت  اجرا در اشکال سایزها و ایده های متفاوتی را دارد.

همچنین جهت جدا نمودن فصل های مختلف کاتالوگ میتوانید از فرمت رپرتوار استفاده کنید.  

ابعاد کاتالوگ ها بسته به سلیقه کارفرما متفاوت بوده و معمولاً در ابعاد استادارد کاغذ به شرح زیر تهیه می شوند:

 

1 - کاتالوگ A4 یا رحلی  - 20x29 Cm

( به دو صورت عمودی و افقی )

2 - کاتالوگ B5 یا وزیری -    17.5x23.5 Cm

( به دو صورت عمودی و افقی ) 

3 - کاتالوگ A5 یا رقعی - 14.5x21 Cm

( به دو صورت عمودی و افقی ) 

 4 - کاتالوگ خشتی 23x23 Cm و 21x21 Cm و 19x19 Cm

( کاتالوگ خشتی به صورت مربعی می باشد )

   
در توضیحات فوق تنها کاتالوگ های دفترچه ای را که مرسوم تر هستند بررسی کردیم ولی کاتالوگ با اشکال متفاوتی می تواند طراحی و اجرا شود ،
 
به عنوان مثال:
کاتالوگ دفترچه ای ، کاتالوگ فولدر و لت ، کاتالوگ 3لتی ، کاتالوگ 4 لتی ، کاتالوگ های فانتزی و ... 
 
کلیه کاتالوگ هایی که در فوق از آنها نام برده شد در ابعاد و اندازه های متفاوت، قابل اجرا هستند .
 
 
نکاتی که در طراحی کاتالوگ می بایست مورد توجه قرار داد :
 
- بهینه ترین سایز جهت کاهش پرت کاغذ
- بهینه ترین تیراژ جهت چاپ و استفاده حداکثری از تعداد
- نوع فرم چینی صفحات جهت مونتاژ و لیتو گرافی و نهایتا کاهش هزینه و زمان چاپ
- در نظر گرفتن نوع صحافی برای مونتاژ صفحات و کاهش هزینه و زمان صحافی
 
 
لینک های مرتبط  :
  
  
 
/ 0 نظر / 132 بازدید