چاپ کاتالوگ | طراحی و چاپ کاتالوگ | نمونه کاتالوگ | طراحی کاتالوگ

 

زونکن ( چاپ زونکن )

وقتـی کاتالـوگ شمـا با زونکـن ( کلاسور ) خـود شمـا هدیه میشـود،  در بایگانـی با سایر کاتالوگ ها و در یک زونکـن عمومـی ، کلاسـه نمی شود . 

ضمنـاً اسناد و فاکتور های شمـا نیز جای مشخصی دارند.

کاتالوگ  یا  کالانما (چاپ کاتالوگ )

کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و... می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می‌شود.

در این راهنما بیشتر به جنبه تجاری، بازاریابی و جذب مخاطب توجه می‌شود (بر عکس بروشور که بیشتر به جزئیات و اطلاعات فنی و نحوه استفاده می‌پردازد)

-  در کاتالوگ‌ها عموما از تصاویر و طراحی‌های جذاب جهت معرفی بهتر استفاده می‌شود.

- کاتالوگ ها در ابعاد و اشکال مختلف مورد استفاده قرار میگیرند که بر حسب سلیقه، هزینه، میزان اطلاعات و ... انتخاب می شوند. چند نمونه از انواع کاتالوگ را می توان کاتالوگ دفتر چه ای، فولدر، لت های فانتزی و ... معرفی کرد که با کلیک در اشکال زیر می توانید جزئیات بیشتر را در داخل وب سایت کانون تبلیغات طلیعه مطالعه بفرمایید.

- کاتالوگ ها و فولدر ها قابلیت به یدک کشیدن CD ( سی دی ) و DVD ( دی وی دی ) را دارند، شما می توانید با چاپ سی دی و کپی کردن اطلاعاتتان داخل آن حجم وسیعی از اطلاعات را در قالب تصویر و یا نمایش فیلم  و ... در اختیار مخاطبان قرار دهید.

 

بروشور ( چاپ بروشور )

کتابچه و یا راهنمای معرفی جزئیات کالا، خدمات، امکانات و... می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی دقیق و راهنمایی در استفاده ارائه می‌گردد.

به طور مثال: یک کارخانه دارو سازی برای معرفی محصولات خود کاتالوگ محصولات را (معمولا با برجسته نمایی در تاثیر گذاری) برای پزشک‌ها و داروخانه‌ها ارسال می‌نماید. و همین تولید کننده بروشور هر محصول را برای معرفی نحوه استفاده، معرفی ممنوعیت‌های استفاده در موارد خاص و همین طور عوارض جانبی، راه‌های درمان در صورت استفاده نادرست و... در بسته بندی هر محصول قرار می‌دهد.

- در بروشور‌ها معمولا علاوه بر تصاویر از نقشه شماتتیک کالا هم استفاده می‌شود.

 - بروشور ها در ابعاد و اشکال مختلف مورد استفاده قرار میگیرند که بر حسب سلیقه، هزینه، میزان اطلاعات و ... انتخاب می شوند. چند نمونه از انواع بروشور را می توان بروشور 2 لتی، بروشور 3 لتی، بروشور 4 لتی، بروشور آکاردئونی و ... معرفی کرد که با کلیک در اشکال زیر می توانید جزئیات بیشتر را در داخل وب سایت کانون تبلیغات طلیعه مطالعه بفرمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چاپ زونکن - چاپ کلاسور - زونکن اختصاصی - جاپ کاتالوگ - چاپ فولدر - کاتالوگ تبلیغاتی - کاتالوگ دفتر چه ای - کاتالوگ رپرتوار - چاپ سررسید - چاپ بروشور - بروشور تبلیغاتی - بروشور آکاردئونی - چاپ تراکت - تراکت تبلیغاتی - چاپ فاکتور - چاپ سربرگ چاپ ست اداری - طراحی ست اداری - چاپ کتاب - کتاب کودک - چاپ مجله - چاپ ژورنال - چاپ ساک دستی - ساک دستی برزنتی - کیف برزنتی - دی وی دی - کاور دی وی دی - سی دی - کاور سی دی - پازل بهداشتی - پد موس - زیر لیوانی - کلاه - مگنت - مگنت تبلیغاتی - لیوان کاغذی - چاپ دستمال کاغذی - دستمال کاغذی تبلیغاتی - چاپ جعبه - چاپ روی هدایای تبلیغاتی - حکاکی لیزر - چاپ لیزر
  

کاتالوگ، به مجمـوعه ای از اطـلاعات و ویژگیهای مربوط به یک محصـول و یا خدمت گفتـه می شود که در یک دفتـرچه جمع آوری شده و جهت مطالعه در دست مخاطب قرار می گیرد. 

 

چاپ کاتالوگ، بسـته به نوع کاغذ، تعداد صفحات، نوع عملیات تکمیلی، تیراژ و سلیقه افراد به اشکال مختلف صحافی می شود که در شکل مقابل ملاحظه می کنید.     

هر مدل صحافی قابلیت  اجرا در اشکال سایزها و ایده های متفاوتی را دارد.

همچنین جهت جدا نمودن فصل های مختلف کاتالوگ میتوانید از فرمت رپرتوار استفاده کنید.  

ابعاد کاتالوگ ها بسته به سلیقه کارفرما متفاوت بوده و معمولاً در ابعاد استادارد کاغذ به شرح زیر تهیه می شوند:

 

1 - کاتالوگ A4 یا رحلی  - 20x29 Cm

( به دو صورت عمودی و افقی )

2 - کاتالوگ B5 یا وزیری -    17.5x23.5 Cm

( به دو صورت عمودی و افقی ) 

3 - کاتالوگ A5 یا رقعی - 14.5x21 Cm

( به دو صورت عمودی و افقی ) 

 4 - کاتالوگ خشتی 23x23 Cm و 21x21 Cm و 19x19 Cm

( کاتالوگ خشتی به صورت مربعی می باشد )

   
در توضیحات فوق تنها کاتالوگ های دفترچه ای را که مرسوم تر هستند بررسی کردیم ولی کاتالوگ با اشکال متفاوتی می تواند طراحی و اجرا شود ،
 
به عنوان مثال:
کاتالوگ دفترچه ای ، کاتالوگ فولدر و لت ، کاتالوگ 3لتی ، کاتالوگ 4 لتی ، کاتالوگ های فانتزی و ... 
 
کلیه کاتالوگ هایی که در فوق از آنها نام برده شد در ابعاد و اندازه های متفاوت، قابل اجرا هستند .
 
 
نکاتی که در طراحی کاتالوگ می بایست مورد توجه قرار داد :
 
- بهینه ترین سایز جهت کاهش پرت کاغذ
- بهینه ترین تیراژ جهت چاپ و استفاده حداکثری از تعداد
- نوع فرم چینی صفحات جهت مونتاژ و لیتو گرافی و نهایتا کاهش هزینه و زمان چاپ
- در نظر گرفتن نوع صحافی برای مونتاژ صفحات و کاهش هزینه و زمان صحافی
 
 
لینک های مرتبط  :
  
  
 
  
نویسنده : محمد شکری ; ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٧

استند نمایشگاهی | استند تبلیغاتی

استند نمایشگاهی | استند تبلیغاتی

با توجه به نوع غـرفه نمایشگاهی، لوکس و ساده بودن، میـزان برآورد هزینه برای غـرفه آرایی، سلیقه مشتـریان و مخاطبین، محل نمایشگاه ( شهـرستان و یا کشور خارجی)، وزن تجهیزات نمایشگاهی و ... شما می توانید نوع استند تبلیغاتی خود را انتخاب نمایید و محل قرارهای خود را در نمایشگاه بصورت

ویترین نمایشگاه خودتان در معرض نمایش بگذارید. 

 ( توجه داشته باشید که استند نمایشگاهی بی کیفـیت ممکن است به اشتبـاه القاء کننده کیفیت بد محصول شما باشد، پس در انتخـاب کیفـیت استند و کیفـیت چاپ بسیار دقت بفرمایید)

شما می توانید از تصاویر ذیل جهت دسترسی به محصولات (استند نمایشگاهی) اقدام به انتخاب کالا بفـرمایید، همچنین از طریق منوی سبـز رنگ که در ستون سمت چپ این سایت وجود دارد در قسمت غرفه آرایی نمایشگاهی ، استند مورد نظر خود را انتخاب بفرمائید.

 

همکاران ما در قسمت فروش منتظر تماس شما عزیزان و ارائه پیشنهاد و ایده های نوین در زمینه لوازم غرفه آرایی می باشند .

 


استند رول آپ

استند پاپ آپپاپ آپ کانترپنل نمایشگاهیلایت باکستابلو های چند تکهجا کاتالوگی | کاتالوگ استندشاسی و بولتبنر استند

 

جهت اطلاع از خصوصیات هر محصول روی آن کلیک کنید

 لطفاَ جهت بازدید از کلیه خدمات ما از وب سایت ما بازدید بفرمایید:

www.taliehclub.com

  
نویسنده : محمد شکری ; ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱